مرکز تحقیقات پوست به منظور گسترش پژوهش در زمینه بیماری های پوستی در سال 1390 در بخش پوست بیمارستان رازی تاسیس گردید. مرکز تحقیقات پوست مجهز به 2 کامپیوتر همراه با خط اینترنت، پرینتر و اسکنر، LCD و میز مذاکره است. مرکز تحقیقات دارای موافقت دانشگاهی بوده و در روز های شنبه و چهارشنبه از حضور کارشناس معاونت تحقیقات سود می برد.

 مرکز تحقیقات پوست زیر مجموعه از بخش پوست در بیمارستان رازی رشت است که بخش پوست در بالای آزمایشگاه بیمارستان ( ساختمان 2 طبقه 2 ) قرار دارد. در این بخش گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت می کنند که 2 نفر از آنها دانشیار (خانم دکتر علیزاده و آقای دکتر درجانی ) و سه نفر استادیار (خانم دکتر رفیعی ، آقای دکتر افتخاری، و آقای دکتر قرایی نژاد ) هستند. بخش دارای 1 اتاق برای ایزوله و 4 اتاق بستری ( مجموعا20 تخت ) می باشد . بخش دارای یک اتاق قارچ شناسی و لامپ تشخیصی وود و یک اتاق پاتولو‍ژی با دو میکروسکوپ 2 چشمی و یک میکروسکوپ 3 چشمی جهت آموزش رزیدنتی می باشد. 

بخش دارای یک اتاق عمل سر پایی با 3 تخت می باشد. و در آن اقداماتی چون تزریق در ضایعه ، نمونه برداری ، کرایوتراپی ، رادیو فرکوئنسی، لیزرCO2 فراکشنال و تخریبی ، سابسیژن ، میکرونیدلینگ ، و جراحی ضایعات خوش خیم و بدخیم و انواع فلپ و گرافت انجام می گردد.

بخش مجهز به اتاق فتوتراپی PUVA به شکل ایستاده برای کل بدن و موضعی می باشد . در مجاورت آن اتاق درماتوسکوپی با 2 تخت برای انجام درماتوسکوپی و انجام پروسیجر های زیبایی مثل تزریق فیلر و بو تاکس جود دارد.

بخش دارای یک سالن آموزشی بوده که مجهز به تخته و وایت برد ، پرده نمایش ، ویدیو پروژکتور و میکروسکوپ است.

بخش اصلی دو اتاق مجزا برای اساتید خانم و آقا می باشد که برای هر کدام از اساتید کامپیوتر و اینترنت شخصی وجود دارد.

آخرین بروز رسانی : 1400/06/06 13:05